https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/litomysl-podpori-cisteni-odpadnich-vod-v-okrajovych-castech-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Litomyšl podpoří čištění odpadních vod v okrajových částech města

5.3.2020 00:13 | LITOMYŠL (ČTK)
Litomyšl podpoří čištění odpadních vod v místech, kde není zavedena kanalizace. / Ilustrační foto
Litomyšl podpoří čištění odpadních vod v místech, kde není zavedena kanalizace. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Litomyšl podpoří čištění odpadních vod v místech, kde není zavedena kanalizace. Obyvatelé mohou od poloviny března do konce srpna požádat o dotací na pořízení nové nebo náhradu nefunkční čistírny odpadních vod. Novinářům to řekl místostarosta Radomil Kašpar (KDU-ČSL). Program se týká především venkovských částí města.
 

"Vyčleníme 300.000 korun a budeme podporovat jednotlivou výstavbu čistících stanic u rodinných domků. Jde hlavně o lokality Kornice, Suchá a Pazucha," uvedl Kašpar.

Pro objekty do šesti obyvatel město přispěje na čistírnu 30.000 korunami, při více obyvatelích 35.000 korunami. Dotace se bude proplácet do výše prokazatelných nákladů.

O peníze mohou žádat majitelé rodinných domů. Pokud má budova více vlastníků, mohou zplnomocnit jednoho zástupce. Žadatelé také nesmí mít vůči Litomyšli žádné závazky. Bližší informace o dotačním programu město zveřejní na svém webu. Pro obyvatele dotčených obcí se uskuteční také veřejná setkání.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist