https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/litomysl-vykaci-prestarlou-alej-sakur-vysadi-nove-stromy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Litomyšl vykácí přestárlou alej sakur, vysadí nové stromy

8.2.2018 02:00 | LITOMYŠL (ČTK)
Mladé stromky, které budou vysoké tři metry, by měly vykvést již příští rok na jaře. Květů zpočátku nebude tolik, budou přibývat s tím, jak bude strom růst a sílit. / Ilustrační foto
Mladé stromky, které budou vysoké tři metry, by měly vykvést již příští rok na jaře. Květů zpočátku nebude tolik, budou přibývat s tím, jak bude strom růst a sílit. / Ilustrační foto
Litomyšl za několik týdnů zahájí dlouho připravovanou opravu ulice 9. května. Kromě rekonstrukce elektrického vedení, oprav chodníků a vybudování nových parkovacích míst obnoví sakurovou alej. Zhruba padesátileté stromy jsou přestárlé a budou vykáceny, místo nich nechá město vysadit nové.
 

Bude jich téměř 80, o něco méně než dosud. Díky výše nasazeným korunám sazenic bude v místě lépe vidět, pod větvemi projedou i řidiči větších vozidel. "Pokud chceme, aby si naší růžové ulice jednou užily i naše děti, tak musíme teď konat. Věřím, že to občané pochopí, navíc po rekonstrukci výrazně prokoukne celá ulice," uvedl starosta Radomil Kašpar (KDU-ČSL).

Mladé stromky, které budou vysoké tři metry, by měly vykvést již příští rok na jaře. Květů zpočátku nebude tolik, budou přibývat s tím, jak bude strom růst a sílit. V říjnu zahradníci ještě dotvoří novou podobu ulice výsadbou živých plotů, růží a trvalkových záhonů. Celá stavba by měla skončit do 27. října, aby byla hotova ke 100. výročí vzniku Československa.

Náklady na rekonstrukci ulice se odhadují na 15 milionů korun. Zahrnují i vybudování vodního prvku nebo uměleckého díla k výročí 100 let Československa před prodejnou potravin naproti zadní straně gymnázia.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist