https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/litomysl-za-26-milionu-korun-rozsiri-sberny-dvur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Litomyšl za 26 milionů korun rozšíří sběrný dvůr

5.12.2019 00:11 | LITOMYŠL (ČTK)
Litomyšl chce za 26 milionů korun rozšířit sběrný dvůr u výjezdu z města směrem na Osík. / Ilustrační foto
Litomyšl chce za 26 milionů korun rozšířit sběrný dvůr u výjezdu z města směrem na Osík. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Litomyšl chce za 26 milionů korun rozšířit sběrný dvůr u výjezdu z města směrem na Osík. Současné zařízení již nepostačuje potřebám. Stavět by se mělo příští rok, řekl včera novinářům místostarosta Radomil Kašpar (KDU-ČSL). Město na projekt získalo dotaci 20 milionů korun od Státního fondu životního prostředí (SFŽP).
 

"Sběrný dvůr má poměrně malou kapacitu, kterou potřebujeme zvýšit. Vyprojektovali jse proto v lokalitě u kompostárny nový, dostali jsme i příslib dotace," uvedl Kašpar.

Projekt počítá s tím, že ve sběrném dvoře vznikne provozní objekt se sociálním zázemím, sklad, zastřešená rampa, jejíž součástí budou ocelové velkoobjemové kontejnery, a automobilová mostní váha. Pro snazší recyklaci odpadů se při modernizaci plánuje pořízení kontejnerů na znečištěné obaly, absorpční činidla, azbestový odpad, asfaltovou lepenku, stavební suť, trávu, větve, kompost, papír, plast, sklo, železo, pneumatiky, dřevo, chlazení, velké spotřebiče a televize.

"Nemělo by se už stávat, to co se stává, že tam přijedete a nemáte šanci tam zajet, protože je tam velký nával," uvedl Kašpar.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist