https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lmc-prodej-aut-v-zapadni-evrope-v-srpnu-vzrostl-o-pet-procent
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej aut v západní Evropě v srpnu vzrostl o pět procent

6.9.2017 03:00 | PAŘÍŽ (ČTK)
Podle údajů zveřejněných v uplynulých dnech se prodej automobilů ve Francii v srpnu zvýšil o 9,4 procenta. Španělsko vykázalo nárůst o 13,1 procenta a Itálie o 15,8 procenta. / Na ilustračním fotu je doprava v Paříži.
Podle údajů zveřejněných v uplynulých dnech se prodej automobilů ve Francii v srpnu zvýšil o 9,4 procenta. Španělsko vykázalo nárůst o 13,1 procenta a Itálie o 15,8 procenta. / Na ilustračním fotu je doprava v Paříži.
Foto | just_go / Flickr
Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě se v srpnu meziročně zvýšil o 4,9 procenta na 801.745 vozů. Přispěla k tomu silná poptávka ve Francii, Itálii a ve Španělsku, vyplývá z údajů, které včera zveřejnila výzkumná organizace LMC Automotive. Zpráva je založena na dostupných údajích o registracích aut v jednotlivých zemích a na odhadech pro některé menší trhy.
 

Oficiální údaje o srpnovém vývoji prodeje aut v celé Evropské unii zveřejní 14. září Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Podle údajů zveřejněných v uplynulých dnech se prodej automobilů ve Francii v srpnu zvýšil o 9,4 procenta. Španělsko vykázalo nárůst o 13,1 procenta a Itálie o 15,8 procenta.

V Řecku se prodej automobilů zvýšil o 34 procent. V Německu však růst činil jen 3,5 procenta a v Británii se prodej o 6,4 procenta snížil, uvedla agentura Reuters.

Včerejší údaje českého Svazu dovozců automobilů ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v srpnu klesl na 21.192 vozů z 21.251 před rokem.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist