https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lotus-v-lete-predstavi-svuj-posledni-model-se-spalovacim-motorem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lotus v létě představí svůj poslední model se spalovacím motorem

15.6.2021 01:11 | LONDÝN (ČTK)
Šéf automobilky Matt Windle uvedl, že Lotus hodlá do roku 2028, kdy oslaví 80. výročí svého vzniku, dosáhnout úplné elektrifikace svého sortimentu.
Šéf automobilky Matt Windle uvedl, že Lotus hodlá do roku 2028, kdy oslaví 80. výročí svého vzniku, dosáhnout úplné elektrifikace svého sortimentu.
Foto | Philippe Oursel / Unsplash
Britský výrobce luxusních sportovních automobilů Lotus v létě představí svůj poslední model se spalovacím motorem. Firma rovněž oznámila, že od roku 2028 by chtěla prodávat pouze automobily s elektrickým pohonem, informovala agentura Reuters.
 

Poslední model Lotusu se spalovacím motorem ponese jméno Emira, automobilka jeho oficiální prezentaci plánuje na 6. července.

Šéf automobilky Matt Windle uvedl, že Lotus hodlá do roku 2028, kdy oslaví 80. výročí svého vzniku, dosáhnout úplné elektrifikace svého sortimentu. Upozornil nicméně, že přesný termín úplného přechodu k elektrickému pohonu bude záviset na popularitě modelu Emira. "Do konce desetiletí však rozhodně budeme plně električtí," prohlásil.

Lotus podle Windleho plánuje investovat přes dvě miliardy liber (zhruba 60 miliard Kč) do nových technologií a výrazného rozšiřování produkce. Investiční plány zahrnují mimo jiné novou továrnu v čínském městě Wu-chan.

Automobilka uvedla, že získá finanční podporu od svých majitelů, kterými jsou čínská společnost Geely a malajsijská firma Etika Automotive. Roční produkce Lotusu by se díky novým investicím měla zvýšit na desetitisíce vozů ze současných zhruba 1500, napsala agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist