https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/louky-u-budenina-na-benesovsku-budou-prirodni-pamatkou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Louky u Budenína na Benešovsku budou přírodní památkou

20.3.2018 02:20 | PRAHA (ČTK)
Ve středních Čechách je přes 220 maloplošných zvláště chráněných území v kategorii přírodní rezervace a přírodní památka mimo území chráněných krajinných oblastí Blaník, Brdy, Český kras, Český ráj, Kokořínsko a Křivoklátsko (na obrázku). Celková plocha v působnosti kraje přesahuje 7200 hektarů.
Ve středních Čechách je přes 220 maloplošných zvláště chráněných území v kategorii přírodní rezervace a přírodní památka mimo území chráněných krajinných oblastí Blaník, Brdy, Český kras, Český ráj, Kokořínsko a Křivoklátsko (na obrázku). Celková plocha v působnosti kraje přesahuje 7200 hektarů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Evropsky významná lokalita Louky u Budenína na Benešovsku se stane přírodní památkou. Nařízení včera schválili krajští radní. Předmětem ochrany jsou především reprezentativní ovsíkové, bezkolencové a pcháčové louky, řekla Helena Frintová z krajského úřadu.
 

Lokalita v katastrálním území Budenín má výměru 28,11 hektaru. "Vyhlášením území za přírodní památku se zajistí ochrana lučních stanovišť, která jsou zařazena mezi evropsky významné lokality. Je to skutečně významný biotop v našem regionu. Pro běžné procházky veřejnosti na tomto území se ale nic nemění," uvedl hejtmančin náměstek pro životní prostředí Miloš Petera (ČSSD).

V souvislosti s ochranou bude některé činnosti možné provádět jen s písemným souhlasem příslušných orgánů, jde například o terénní úpravy, táboření, rozdělávání ohňů, pořádání kulturních nebo sportovních akcí či trhání rostlin a odchytávání živočichů. Na chráněném území se také nesmí umisťovat žádné stavby, stejně jako není možné využívat pozemky způsobem, který by nepříznivě měnil vlastnosti dochovaného přírodního prostředí. Lokalita bude vyznačena informačními tabulkami.

Ve středních Čechách je přes 220 maloplošných zvláště chráněných území v kategorii přírodní rezervace a přírodní památka mimo území chráněných krajinných oblastí Blaník, Brdy, Český kras, Český ráj, Kokořínsko a Křivoklátsko. Celková plocha v působnosti kraje přesahuje 7200 hektarů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist