https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lvi-v-australske-zoo-se-dostali-ze-sveho-vybehu-vyvolali-poplach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lvi v australské zoo se dostali ze svého výběhu, vyvolali poplach

3.11.2022 10:34 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | pxhere
Pětici lvů se ve středu podařilo na krátkou dobu uniknout ze svého výběhu v zoologické zahradě Taronga v australském Sydney. Zoo vyhlásila poplach prvního stupně a urychleně evakuovala do bezpečí účastníky nočního zážitkového programu nazvaného "Řev a chrápání".
 

Jak informoval zpravodajský server CNN, poplach byl vyhlášen poté, co se na záběrech kamer objevila čtyři lvíčata a dospělá lvice mimo svůj výběh, i když od zbytku zoo je stále dělil téměř dvoumetrový plot.

Ošetřovatelé jedno z mláďat uspali a vrátili do výběhu, zatímco zbylí lvi dovnitř vběhli sami. Celá mimořádná situace netrvala déle než deset minut a lidé ani zvířata nepřišli k úhoně. Jak se lvům podařilo dostat ven, zatím není jasné a zoo zahájila vyšetřování.

Taronga je největší zoologická zahrada v Sydney a žije v ní sedm lvů včetně pěti lvíčat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist