https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lyzari-mohou-letos-v-zime-tridit-odpadky-v-sedmi-arealech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lyžaři mohou letos v zimě třídit odpadky v sedmi areálech

14.12.2017 11:55 | PRAHA (ČTK)
Koše na třídění plastů a papíru se od prosince postupně objeví na sjezdovkách Dolní Morava na Králickém Sněžníku, Klínovec v Krušných horách, Karlov v Jeseníkách, Lipno na Šumavě, Deštné v Orlických horách a nově také v areálech Bílá v Beskydech a Černá Hora v Krkonoších.  Ilustrační foto.
Koše na třídění plastů a papíru se od prosince postupně objeví na sjezdovkách Dolní Morava na Králickém Sněžníku, Klínovec v Krušných horách, Karlov v Jeseníkách, Lipno na Šumavě, Deštné v Orlických horách a nově také v areálech Bílá v Beskydech a Černá Hora v Krkonoších. Ilustrační foto.
Foto | Jan Stejskal / Ekolist.cz
Lyžaři mohou v letošní zimní sezoně třídit odpadky v sedmi lyžařských areálech. Oproti loňsku, kdy tuto možnost měli nárazově o víkendech, budou barevné koše k dispozici v lyžařských střediscích po celou sezonu a zapojí se i více areálů. Třídění se rozšiřuje díky zájmu lyžařů, sdělil dnes za organizátory Petr Skůček. Zimní varianta projektu Čistý festival navazuje na akci, která už deset let propaguje třídění a recyklaci odpadu na letních festivalech.
 

Koše na třídění plastů a papíru se od prosince postupně objeví na sjezdovkách Dolní Morava na Králickém Sněžníku, Klínovec v Krušných horách, Karlov v Jeseníkách, Lipno na Šumavě, Deštné v Orlických horách a nově také v areálech Bílá v Beskydech a Černá Hora v Krkonoších. Návštěvníci lyžařských areálů najdou místa na třídění odpadů především u restaurací, barů a stánků s občerstvením.

Možnost třídění plastů a papírů se podle Skůčka loni setkala se značným pozitivním ohlasem a zájmem lyžařů. "Proto byly s vizí rozšíření třídění odpadů po celou zimní sezonu osloveny vybrané české skiareály," dodal. Všechny podle něj souhlasily s tím, že kolem sjezdovek rozmístí sběrná místa na třídění plastů a papíru, ale také na směsný odpad.

Česko patří v recyklaci obalů k evropské špičce. Každý Čech loni vytřídil v průměru 44,8 kilogramu papíru, skla, plastů a nápojových kartonů. V porovnání s rokem 2015 to bylo o 2,5 kilogramu více. Množství vytříděných odpadů rok od roku stoupá a pravidelně třídí odpad 72 procent obyvatel.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist