https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/macron-s-modim-prislibili-dodrzet-zavazky-klimaticke-dohody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Macron s Módím přislíbili dodržet závazky klimatické dohody

5.6.2017 09:20 | PAŘÍŽ (ČTK)
Reuters připomněl, že vztahy mezi Paříží a Dillí se v posledních letech výrazně prohloubily především ve vojenské oblasti, čemuž napomohla indická objednávka 36 francouzských stíhaček Rafale. Obě země rovněž jednání o rozvoji jaderné energetiky.
Reuters připomněl, že vztahy mezi Paříží a Dillí se v posledních letech výrazně prohloubily především ve vojenské oblasti, čemuž napomohla indická objednávka 36 francouzských stíhaček Rafale. Obě země rovněž jednání o rozvoji jaderné energetiky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | cooltour
Francouzský prezident Emmanuel Macron a indický premiér Naréndra Módí se na sobotní schůzce v Paříži shodli, že jejich země i po odchodu Spojených států dodrží své závazky v celosvětové klimatické dohodě z roku 2015. Módí, jehož vlast je třetím největším producentem skleníkových plynů, již během páteční návštěvy Ruska přislíbil, že Indie bude pokračovat v plnění dohody.
 

"Ochrana prostředí a matky planety je věcí víry," řekl indický premiér na tiskové konferenci s Macronem. Oba představitelé se sešli poprvé od Macronova nástupu do prezidentské funkce, během schůzky ale podle Reuters neohlásili žádné nové smlouvy, dohody či záměry.

"Oba jsme přesvědčeni, že naše země musí učinit mnohé ve věcech ekologických změn a v boji proti globálnímu oteplování," prohlásil Macron. Již po čtvrtečním Trumpově oznámení, že USA opouští pařížskou dohodu, francouzský prezident řekl, že celosvětové ujednání o ochraně klimatu je i přes postoj USA nezvratné a neodvolatelné. Macron dnes ještě řekl, že Francie hodlá své závazky v dohodě překonat.

Macron oznámil, že ještě před koncem letošního roku navštíví Indii, kde se chce zúčastnit summitu Mezinárodní solární aliance (ISA). Za touto skupinou, kterou tvoří přes 120 zemí, stojí Módí a jejím cílem je díky solární energetice snížit závislost na fosilních palivech.

Tématem Macronovy a Módího schůzky byl i boj proti terorismu. Oba chtějí spolupracovat v boji proti teroristům na internetu, do konce roku se chystají předložit konkrétní návrhy.

Reuters připomněl, že vztahy mezi Paříží a Dillí se v posledních letech výrazně prohloubily především ve vojenské oblasti, čemuž napomohla indická objednávka 36 francouzských stíhaček Rafale. Obě země rovněž jednání o rozvoji jaderné energetiky. Francouzská elektrárenská společnost EDF loni v lednu podepsala předběžnou dohodu o stavbě šesti tlakovodních jaderných reaktorů na západě Indie.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist