https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/madrid-kvuli-smogu-omezil-provoz-automobilu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Madrid kvůli smogu omezil provoz automobilů

28.12.2016 14:48 | MADRID (ČTK)
Madridská správa na čtvrtek vyhlásila dopravní omezení, které má zabránit dalšímu zhoršení kvality ovzduší. Na silnice budou moci jenom automobily s lichými koncovými čísly poznávacích značek. Bude-li opatření prodlouženo na další dny, město ohlásí ve čtvrtek.
 

V Madridu byly naměřeny nadlimitní hodnoty oxidu dusičitého, který může lidem způsobit dýchací problémy.

Městská správa dnes oznámila, že opatření potrvá ve čtvrtek od půl sedmé ráno do devíti hodin večer a že dokud nebude úroveň jedovatého plynu snížena, budou se střídat povolení vždy pro sudá a lichá koncová čísla poznávacích značek automobilů.

Madrid je nucen řešit problémy s ovzduším podobně, jako to v minulých dnech učinily Londýn nebo Paříž. Ve francouzské metropoli zakázali autům vjezd do některých ulic v centru.

V centru Madridu dnes byl vyhlášen také dočasný zákaz parkování automobilů lidí, kteří v místě nebydlí. Na hlavním obchvatu byla snížena rychlost z 90 na 70 kilometrů za hodinu. Porušení nových nařízení bude trestáno pokutou 90 eur (2400 Kč).

V Madridu a okolí jezdí čtyři miliony osobních aut, což znamená, že na každé dva lidi připadá jedno. Kromě nich na silnice vyjíždí milion nákladních automobilů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist