https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/magistrat-zamitl-odvolani-troje-proti-novemu-pavilonu-goril
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Magistrát zamítl odvolání Troje proti novému pavilonu goril

3.5.2017 07:30 | PRAHA (ČTK)
Nový pavilon goril v horní části zoo nahradí současný, který nevyhovuje především kvůli umístění ve spodní části zoo ohrožené povodněmi. Prostory v plánovaném pavilonu jsou dvou až trojnásobné ve srovnání se současným.
Nový pavilon goril v horní části zoo nahradí současný, který nevyhovuje především kvůli umístění ve spodní části zoo ohrožené povodněmi. Prostory v plánovaném pavilonu jsou dvou až trojnásobné ve srovnání se současným.
Pražský magistrát zamítl odvolání Prahy-Troje proti stavbě pavilonu goril v severní části zoo. Její námitky označil za nedůvodné. Zahrada tak může pokračovat v přípravě stavby, řekl včera ČTK ředitel zoo Miroslav Bobek. Vyjádření městské části ČTK shání.
 

Městská část namítala, že se stavba na jedné z posledních volných luk u původních pražských usedlostí řeší bez projednání s veřejností. Starosta Tomáš Bryknar (Trojský kůň 2014) ČTK dříve řekl, že neexistuje plán rozvoje zahrady na dalších 15 let a není jasné, jak u ní bude řešená doprava. Příjezdem návštěvníků auty k zoo podle něj městská část velmi trpí. Loni zoo navštívilo téměř 1,5 milionu lidí.

Nový pavilon goril v horní části zoo nahradí současný, který nevyhovuje především kvůli umístění ve spodní části zoo ohrožené povodněmi. Prostory v plánovaném pavilonu jsou dvou až trojnásobné ve srovnání se současným. Vedle chovné skupiny se počítá s tím, že by zde byla umístěna také skupina samců nevhodných pro chov.

Pavilon má podle plánů rozlohu 2500 metrů čtverečních a podle starosty navzdory částečnému zapuštění by měl být deset metrů nad terénem. Taková stavba ale podle radnice pod historické usedlosti Hrachovka a Sklenářka nepatří.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist