https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/majitel-retezce-zara-zacne-ve-spanelsku-uctovat-poplatek-za-papirove-tasky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Majitel řetězce Zara začne ve Španělsku účtovat poplatek za papírové tašky

17.10.2021 01:02 | MADRID (ČTK)
Inditex je největším prodejcem módy na světě.
Inditex je největším prodejcem módy na světě.
Foto | 🇸🇮 Janko Ferlič / unsplash.com
Španělský prodejce oděvů Inditex, který je majitelem řetězce Zara, začne ve všech svých obchodech ve Španělsku účtovat za papírové tašky poplatek 0,1 eura (zhruba 2,5 Kč). Firma uvedla, že chce tímto krokem přimět zákazníky k opakovanému používání tašek. Dodala, že zváží rozšíření tohoto opatření do dalších zemí.
 

Ve Španělsku provozuje Inditex více než 1400 obchodů. Domovská země se na celkových tržbách podniku podílí zhruba 14 procenty, napsala agentura Reuters.

Společnost již loni ve svých obchodech i internetových zásilkách veškeré plastové tašky nahradila taškami z recyklovatelného či recyklovaného papíru. Nynější zpoplatnění papírových tašek ve Španělsku je podle firmy dalším krokem k zajištění ekologické udržitelnosti jejích aktivit.

Inditex hodlá veškeré příjmy z papírových tašek investovat do ekologických projektů španělských neziskových organizací.

Inditex je největším prodejcem módy na světě. V České republice začala firma působit v roce 2001.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist