https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/malostranske-namesti-se-docka-promeny-jako-prvni-z-nej-zmizelo-parkoviste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražské Malostranské náměstí se dočká proměny. Jako první z něj zmizelo parkoviště

1.7.2016 13:49 | PRAHA (Ekolist.cz)
Přeměnu prostranství ostartovala přímo na místě primátorka Adriana Krnáčová.
Přeměnu prostranství ostartovala přímo na místě primátorka Adriana Krnáčová.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MHMP
Během dnešního dopoledne odjelo z parkoviště na pražském Malostranském náměstí poslední zaparkované auto. Vyklizení dřívějšího parkoviště odstartovalo přípravu na rozsáhlou rekonstrukci tohoto místa v srdci hlavního města.
 

Přeměnu prostranství ostartovala přímo na místě primátorka Adriana Krnáčová, která společně se svými kolegy na náměstí symbolicky posnídala. Během snídaně diskutovali političky Adriana Krnáčová, Petra Kolínská a Petr Hlaváček z Institutu plánování a rozvoje hlavního města s občany o tématech spojených s veřejným prostorem a především o budoucnosti Malostranského náměstí.

„Chtěli jsme, aby náměstí nesloužilo pro automobily, ale především pro lidi, a to se povedlo. Těch několik měsíců do rekonstrukce chceme využít tak, aby zde byly městské židle a stolky, pojízdná kavárna a jednorázové lokální akce. Myslím, že dnešní ráno ten směr jasně ukázalo,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Podle náměstkyně primátorky Petry Kolínské má náměstí obrovský potenciál využití. „Prostor by si zasloužil vodní prvek, uděláme tu místo pro výstavy, budou se opakovat urbanistické procházky a chystáme mnoho dalšího," dodává. Komentovaná prohlídka náměstí byla součástí i dnešní snídaně, přítomní lidé se při ní dozvěděli zajímavosti z historie jednotlivých budov, zjistili, kde se skrývají pozůstatky rotundy sv. Václava nebo kde stál středověký pranýř.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist