https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mapy-prazskych-cyklotras-jsou-k-dispozici-na-internetu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mapy pražských cyklotras jsou k dispozici na internetu

31.5.2002 14:54 | PRAHA (EkoList)
Přehledné mapy prvních dvou pražských cyklotras - greenway Botič a greenway Vltava - jsou pro cyklisty zdarma k dispozici na internetových stránkách občanského sdružení Oživení/Bohemian Greenways. Greenway (zelený koridor) Botič vede po proudu Botiče od Výtoně do Průhonic, zatímco greenway Vltava z centra Prahy přes Stromovku do Troji.
 

Sdružení Oživení zveřejnilo na adrese www.greenways.cz/cyklotrasy.php3 u obou zelených koridorů podrobně zmapovanou trasu, rozčleněnou do několika zhruba dvou až tříkilometrových úseků. Na každé mapce se navíc pod symbolem fotoaparátu skrývá kvalitní fotografie, pořízená většinou při otevírání konkrétního úseku cyklotrasy. K cyklotrase Botič jsou k dispozici celá dvě fotoalba z otvírání jednotlivých úseků.

Na snímku z otevření cyklostezky Na Slupi (součást greenway Botič) vpravo Petr Štěpánek, uprostřed Jan Regal. Foto: Martin Mach/EkoList

"Denně nám chodilo snad deset e-mailů od lidí, kteří chtěli poradit, kde se dá v Praze jezdit na kole. Díky nim jsme si uvědomili, že žádný plánek s přehledem pražských cyklotras nikde na internetu nenajdete. Proto jsme se ho rozhodli narychlo vyrobit a zveřejnit," vysvětluje prvotní podnět k výrobě elektronické mapy Jan Regal z Oživení. Sdružení by podle Regala rádo zveřejnilo do konce tohoto týdne plánek již třetí trasy, která vede podobně jako greenway Botič z Výtoně. Ovšem pokračuje přes Braník, Chuchli a Radotín do Černošic. "Výhledově uvažujeme zpracovat ve stejném duchu i některé delší trasy, jako například Praha - Drážďany nebo Praha - Karlštejn," přibližuje další plány Jan Regal.

Občanské sdružení Oživení/Bohemian Greenways se cyklistickou dopravou v Praze zabývá již několik let. Kromě zmíněných zelených koridorů Botič a Vltava se podílelo na zřízení cyklotrasy Praha - Vídeň a spolupracuje na vyznačení trasy z Prahy do Drážďan. Aktivně se také podílí na mapování dalších tras pro cyklistickou dopravu v hlavním městě. Předseda Oživení Petr Štěpánek je mj. členem zvláštní komise pražského magistrátu pro cyklistickou dopravu.

Jakub Kašpar
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist