https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/medvedice-na-slovensku-napadla-fotografa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Medvědice na Slovensku napadla fotografa

8.8.2019 00:36 (ČTK)
Slovenského fotografa včera v chráněné krajinné oblasti Poľana na středním Slovensku napadla a zranila medvědice. / Ilustrační foto
Slovenského fotografa včera v chráněné krajinné oblasti Poľana na středním Slovensku napadla a zranila medvědice. / Ilustrační foto
Slovenského fotografa včera v chráněné krajinné oblasti Poľana na středním Slovensku napadla a zranila medvědice. Podle lesní správy ke střetu došlo v lese nedaleko administrativní budovy správy v osadě Kyslinky. Zraněnému muži se tam podařilo utéci a zaměstnanci mu kvůli způsobeným škrábancům a kousnutí zavolali záchrannou službu, informoval server Sme.sk.
 

Napadený muž je na Slovensku známý fotograf přírody a spisovatel Ivan Kňaze, který v lese fotografoval hmyz. Medvědice se před ním objevila znenadání, když se pohyboval po značené turistické stezce.

Lesy SK turistům připomínají, aby byly během procházek ve slovenské přírodě ostražití. I na značených stezkách by na sebe měl člověk upozorňovat mluvením nebo jinými zvuky, aby medvěda nepřekvapil. Když si šelmy lidí všimnou včas, obvykle se jim samy vyhnou. Pokud ovšem mají pocit, že jsou v ohrožení oni nebo jejich mláďata, mohou na lidi zaútočit.

Podle oficiálního sčítání žije na Slovensku více než 1200 volně žijících medvědů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist