https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/melnik-necha-upravit-koryto-i-okoli-ricky-psovky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mělník nechá upravit koryto i okolí říčky Pšovky

5.9.2017 00:30 | MĚLNÍK (ČTK)
Mělník nechá upravit koryto i okolí říčky Pšovky, radní nedávno schválili zpracování projektu, rozhodnutí ještě musejí potvrdit zastupitelé. Příprava dokumentace by měla být hotová příští rok, na podzim 2018 vedení města předpokládá podání žádosti o dotaci z programu revitalizace vodních toků. Včera to sdělila mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová.
 

Náklady na obnovu koryta a jeho okolí, které využijí obyvatelé k rekreaci, město odhaduje zhruba na devět milionů korun bez DPH. Většinu částky by ale měla pokrýt dotace. "V tomto programu je možná dotace až do výše 100 procent uznatelných nákladů, ale počítá se se spoluúčastí města na další výdaje, které nebudou uznatelné - například mobiliář a podobně," uvedla mluvčí.

Město už letos žádalo o grant na úpravy lokality, ten se ale získat nepodařilo. Řeka se v prostoru za obchodním domem Tesco původně kroutila a protékala bažinami. Tam, kde to bude možné, vznikne meandr a koryto už nebude celé betonové. Úpravami vznikne přírodní lokalita, která přispěje ke zlepšení životního prostředí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist