https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/melnik-zavadi-svoz-bioodpadu-lide-dostanou-jednu-popelnici-zdarma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mělník zavádí svoz bioodpadu, lidé dostanou jednu popelnici zdarma

20.3.2018 00:32 | MĚLNÍK (ČTK)
O popelnici na bioodpad budou moci lidé žádat již od poloviny dubna. První budou mít zdarma, pokud budou mít zájem o další, budou si ji muset zaplatit. Dosud měli lidé pouze možnost odvézt bioodpad do sběrného dvora. Mělník plánuje zakoupit zhruba 2000 nádob. / Ilustrační foto
O popelnici na bioodpad budou moci lidé žádat již od poloviny dubna. První budou mít zdarma, pokud budou mít zájem o další, budou si ji muset zaplatit. Dosud měli lidé pouze možnost odvézt bioodpad do sběrného dvora. Mělník plánuje zakoupit zhruba 2000 nádob. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Maaark / Pixabay
Mělník od začátku května začne nabízet obyvatelům svoz bioodpadu. Zájemci, kteří mají v Mělníku zahrady, mohou požádat o bezplatnou zápůjčku popelnice. Bioodpad se bude svážet každých 14 dní, město se o náklady rozdělí s firmou, která bude odpad svážet. Radnice za tuto službu zaplatí zhruba 500.000 korun. Minulý týden to řekl starosta Ctirad Mikeš (Mé město).
 

O popelnici na bioodpad budou moci lidé žádat již od poloviny dubna. První budou mít zdarma, pokud budou mít zájem o další, budou si ji muset zaplatit. Dosud měli lidé pouze možnost odvézt bioodpad do sběrného dvora. Mělník plánuje zakoupit zhruba 2000 nádob.

Město si od zavedení svozu bioodpadu slibuje snížení množství komunálního odpadu. Snížením množství komunálního odpadu podle města klesnou náklady na jeho zpracování, tyto peníze pak budou použity právě na službu svozu bioodpadu. Městu s náklady nepomáhá žádná dotace.

Lidé na sídlištích popelnice na bioodpad k dispozici mít nebudou. "Zůstane v tom velké množství kuchyňského odpadu, který se musí dále sanovat. Občan navíc není úplně disciplinovaný, takže v nádobách může skončit cokoliv. Na sídlištích se to nedá smysluplně udělat," řekl Mikeš.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist