https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mensi-stredoceske-obce-budou-moci-zadat-o-dotace-na-cisticky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Menší středočeské obce budou moci žádat o dotace na čističky

10.4.2018 02:15 | PRAHA (ČTK)
O dotaci mohou žádat obce, které mají méně než 2000 obyvatel, dobrovolné svazky menších obcí a provozovatelé vodohospodářské infrastruktury vlastněné alespoň z 66 procent obcemi s méně než 2000 obyvatel. Termín pro podání žádostí je od 11. června do 16. července. / Ilustrační foto
O dotaci mohou žádat obce, které mají méně než 2000 obyvatel, dobrovolné svazky menších obcí a provozovatelé vodohospodářské infrastruktury vlastněné alespoň z 66 procent obcemi s méně než 2000 obyvatel. Termín pro podání žádostí je od 11. června do 16. července. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Menší středočeské obce budou moci žádat kraj o dotaci na výstavbu, rozšíření nebo rekonstrukci čističek odpadních vod. V programu, který budou koncem dubna schvalovat krajští zastupitelé, by se mělo rozdělovat až 26 milionů korun. Prostředky bude možné využít také na budování a opravy kanalizačních sítí, vodovodních sítí a vodárenských objektů, sdělila včera Helena Frintová z krajského úřadu.
 

"Víme, že leckde jsou vodovodní a kanalizační sítě ve špatném stavu a zaslouží si investice. Touto dotací chceme podpořit zejména menší obce, které nemají ve svém rozpočtu dostatečné prostředky a mohou jednorázově získat od kraje až dva miliony korun pro vodohospodářské účely," uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

O dotaci mohou žádat obce, které mají méně než 2000 obyvatel, dobrovolné svazky menších obcí a provozovatelé vodohospodářské infrastruktury vlastněné alespoň z 66 procent obcemi s méně než 2000 obyvatel. Termín pro podání žádostí je od 11. června do 16. července.

Dotace ze středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství se dají použít na stavební práce, trubní vedení, zemní, bourací a demoliční práce, rekonstrukce souvisejících komunikací, výstavbu objektů čističek, průzkumné práce nebo revize. "Vždy ale tyto činnosti musejí souviset s vodohospodářskými stavbami nebo sítěmi," uvedl hejtmančin náměstek pro životní prostředí Miloš Petera (ČSSD). Spoluúčast obcí bude pět procent z celkových uznatelných nákladů.

Rekonstrukce čističek jsou často nákladné akce za desítky milionů korun, bez dotací se obce většinou neobejdou. Přestavbu čistírny odpadních vod, která by zvýšila její kapacitu, chystá například Kamenice u Prahy. Předpokládané náklady jsou 80 milionů korun, obec chce na akci získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist