https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mereni-emisi-aut-bez-foceni-je-mozne-az-do-konce-roku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Měření emisí aut bez focení je možné až do konce roku

1.12.2017 08:29 | PRAHA (ČTK)
Ministerstvo dopravy umožní stanicím měření emisí, aby do konce letošního roku pracovaly bez on-line odesílání fotodokumentace.
Ministerstvo dopravy umožní stanicím měření emisí, aby do konce letošního roku pracovaly bez on-line odesílání fotodokumentace.
Ministerstvo dopravy umožní stanicím měření emisí, aby do konce letošního roku pracovaly bez on-line odesílání fotodokumentace. Původně měla tato povinnost platit už od začátku prosince, ne všechny stanice se ale na připojení k centrální databázi stihly připravit. Změnu termínu ministerstvo zveřejnilo v mimořádném věstníku, informoval mluvčí úřadu Tomáš Neřold.
 

Povinnost odesílat do Centrálního informačního systému STK fotodokumentaci z kontroly a on-line ukládat výsledky měření má zabránit podvodům a rovněž sloužit jako důkaz, že vozidlo skutečně prošlo kontrolou. Stejný systém funguje už od loňského roku na stanicích technických kontrol.

Na stanicích měření emisí byl během listopadu testovací provoz. "Při dnešním prověření připravenosti stanic ministerstvo dostalo informaci, že významná část provozovatelů měření emisí čeká na dodání potřebného softwaru od svých smluvních partnerů," uvedl Neřold. Ministerstvo proto termín o jeden měsíc odsunulo. Nejpozději od ledna už ale budou muset být všechny stanice k systému připojeny a pořizovat obrazový záznam.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist