https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/merkelova-neprimo-kritizovala-trumpa-kvuli-obchodu-i-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Merkelová nepřímo kritizovala Trumpa kvůli obchodu i klimatu

30.6.2017 09:47 | BERLÍN (ČTK)
Merkelová včera znovu vyjádřila přesvědčení, že výzvy současného světa je možné zvládnout pouze společně. Zmínila se přitom o Evropské unii, která je podle ní po rozhodnutí o brexitu jednotnější než dříve. Ilustrační snímek.
Merkelová včera znovu vyjádřila přesvědčení, že výzvy současného světa je možné zvládnout pouze společně. Zmínila se přitom o Evropské unii, která je podle ní po rozhodnutí o brexitu jednotnější než dříve. Ilustrační snímek.
Kdo věří, že problémy dnešního světa vyřeší izolacionismem a protekcionismem, ten se hluboce mýlí, řekla včera v projevu k německým poslancům kancléřka Angela Merkelová. Narážela tak zřejmě na některé plány amerického prezidenta Donalda Trumpa. Poznamenala také, že Evropa je po odstoupení USA od pařížské dohody o klimatu odhodlanější než kdy dříve tento dokument naplnit.
 

Merkelová včera znovu vyjádřila přesvědčení, že výzvy současného světa je možné zvládnout pouze společně. Zmínila se přitom o Evropské unii, která je podle ní po rozhodnutí o brexitu jednotnější než dříve. Poznamenala také, že zbývajících 27 zemí je na vyjednávání s Británií o jejím odchodu z bloku výborně připraveno. Neměly by se ale soustředit jen na brexit, ale především na svou vlastní budoucnost, míní.

Slova německé kancléřky o izolacionismu a protekcionismu, která poslanci ocenili potleskem, mířila podle všeho na Trumpa, který opakovaně hovoří o tom, že by se USA měly zaměřit především na sebe. "Jsem přesvědčena, že protekcionismus není řešení, škodí všem zúčastněným," podotkla Merkelová.

Také její slova o klimatických změnách byla zřejmě namířena na amerického prezidenta. Merkelová poznamenala, že klimatické změny představují existenciální výzvu, proti níž je třeba odhodlaně postupovat. Není přitom možné čekat na to, až se o nich podaří přesvědčit posledního skeptika.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Martin Weiser
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist