https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mesto-slany-kvuli-namitce-prodlouzilo-tendr-na-upravu-cistirny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Město Slaný kvůli námitce prodloužilo tendr na úpravu čistírny

9.3.2017 11:30 | SLANÝ (ČTK)
Provoz čistírny, jejíž kapacita stoupne na 16.000 obyvatel, bude po modernizaci levnější a efektivnější. Ve městě nyní žije asi 17.000 obyvatel, ale na kanalizaci je připojeno zhruba 11.000 lidí, rezerva čistírny tak bude dostatečná i v případě dalšího rozvoje.
Provoz čistírny, jejíž kapacita stoupne na 16.000 obyvatel, bude po modernizaci levnější a efektivnější. Ve městě nyní žije asi 17.000 obyvatel, ale na kanalizaci je připojeno zhruba 11.000 lidí, rezerva čistírny tak bude dostatečná i v případě dalšího rozvoje.
Město Slaný na Kladensku kvůli námitce jednoho z uchazečů o zakázku prodloužilo tendr na modernizaci čistírny za zhruba 100 milionů korun. Získání dotace od Státního fondu životního prostředí (SFŽP), která pokryje asi dvě třetiny nákladů, to neohrozí, ale práce začnou oproti předpokladům později. Novináře o tom včera informovala mluvčí slánské radnice Lucie Krčková.
 

"Dva dny před ukončením výběrového řízení obdrželo město Slaný, jakožto zadavatel veřejné zakázky, námitku jednoho z uchazečů a tato námitka byla posouzena zadavatelem, administrátorem výběrového řízení a právním poradcem," uvedla Krčková. Pokud by město námitce nevyhovělo, pravděpodobně by se případ dostal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), což by mohlo začátek prací pozdržet minimálně o měsíce. Proto právník doporučil prodloužení lhůty na dvojnásobek té původní.

Tendr skončí 13. dubna. V případě, že nenastanou další komplikace a nikdo se proti jeho výsledku neodvolá, začnou práce nejdříve v květnu a potrvají 16 měsíců. Město připravuje zakázku už několik let a kvůli komplikacím, mimo jiné s dotačními podmínkami, začátek prací už několikrát posunulo.

Provoz čistírny, jejíž kapacita stoupne na 16.000 obyvatel, bude po modernizaci levnější a efektivnější. Ve městě nyní žije asi 17.000 obyvatel, ale na kanalizaci je připojeno zhruba 11.000 lidí, rezerva čistírny tak bude dostatečná i v případě dalšího rozvoje.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist