https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mesto-slavicin-chce-vysazet-500-stromu-zejmena-ovocne-odrudy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Město Slavičín chce vysázet 500 stromů, zejména ovocné odrůdy

25.6.2019 00:12 | SLAVIČÍN (ČTK)
Slavičín na Zlínsku chce vysázet 500 stromů. Město tak chce obnovit nebo zatraktivnit zaniklé či málo využívané polní cesty i některé cyklotrasy. / Ilustrační foto
Slavičín na Zlínsku chce vysázet 500 stromů. Město tak chce obnovit nebo zatraktivnit zaniklé či málo využívané polní cesty i některé cyklotrasy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Na-ovoce
Slavičín na Zlínsku chce vysázet 500 stromů. Město tak chce obnovit nebo zatraktivnit zaniklé či málo využívané polní cesty i některé cyklotrasy, sdělil minulý týden v tiskové zprávě starosta Tomáš Chmela (nez.)
 

"Nejdůležitější je pro nás nové stromořadí s pracovním názvem stará divnická cesta, které bude začínat nad kotelnou na Malém Poli a povede až ke stávající polní cestě do Divnic. Pěší stezkou se tak spojí město se svou místní částí," uvedl starosta, podle kterého stezka v minulosti sloužila k cestám do Slavičína. "V minulém půlstoletí byla rozorána a zničena. Nyní může znovu sloužit obyvatelům sídliště k procházkám, běhu a v budoucnosti i jako místo sběru ovoce," uvedl Chmela.

Město chce vysázet zejména tradiční ovocné odrůdy, případně jiné listnaté dřeviny. Město již podalo žádost o dotaci, která by měla pokrýt až 85 procent nákladů. Náklady jsou 1,3 milionu korun, součástí projektu je i tříleté financování následné péče - zálivky, sečení či údržba pletiv proti okusu zvěří.

"Bez možnosti zadotovat i následnou péči bychom asi do projektu nešli, při dnešním velmi horkém počasí je výchova mladých stromků tak, aby vůbec přežily, velmi náročný úkol," uvedl starosta. Na přípravě projektu se podíleli zemědělci, kteří v okolí Slavičína hospodaří.

Podobná výsadba se loni udělala v Hrádku, v budoucnu by mohla být přímo v Divnicích. Cílem projektu je také obnovit původní funkce krajiny, tedy zadržování vody i poskytnutí útočiště pro drobné živočichy a hmyz.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist