https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mesto-zlin-zacalo-ve-spolupraci-s-firmou-odchytavat-premnozene-nutrie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Město Zlín začalo ve spolupráci s firmou odchytávat přemnožené nutrie

17.5.2024 20:15 | ZLÍN (ČTK)
Nutrie
Nutrie
Foto | fra298 / Flickr
Město Zlín začalo ve spolupráci se specializovanou firmou odchytávat přemnožené nutrie. První odchyt se uskutečnil na sídlišti Bartošova čtvrť, kde je výskyt hlodavců nejvyšší, sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer. Ve středu se za tři hodiny podařilo chytit 17 dospělých a odrostlých nutrií.
 
"Radnice současně nechala zmonitorovat další postižené lokality. Mezi ty nejpostiženější patří Čepkov, konkrétně oblast pod tamním mostem," uvedl mluvčí. Nutrie se budou odchytávat postupně na všech místech, kde hrozí jejich přemnožení. "S ohledem na dodržení časového odstupu od prvního odchytu se druhý odchyt na Bartošově čtvrti uskuteční na začátku června," uvedl náměstek primátora Vojtěch Volf (KDU-ČSL).

Město se dlouhodobě snaží snížit populaci invazivních druhů hlodavců. Odchyty přemnožených nutrií však nebyly příliš úspěšné. Zatímco v roce 2022 strážníci odchytili 34 nutrií, loni to bylo už jen šest zvířat a do poloviny letošního května žádné, uvedl Volf.

Radnice nedávno zveřejnila, že se město potýká s přemnoženými hlodavci, zejména nutriemi, které ničí břehy. Snahu magistrátu o snížení populace především nutrií a potkanů dlouhodobě narušují lidé, kteří nerespektují zákaz krmení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist