https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mestske-casti-v-praze-i-nadale-zajistuji-peci-o-zelen-a-vyvoz-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Městské části v Praze i nadále zajišťují péči o zeleň a vývoz odpadu

30.3.2020 00:11 | PRAHA (ČTK)
Městské části v Praze začaly v souvislosti se šířením nového typu koronaviru dezinfikovat dotykové plochy na frekventovaných veřejných prostranstvích. Úklid a péči o zeleň městské části vesměs zajišťují ve standardním režimu. / Ilustrační foto
Městské části v Praze začaly v souvislosti se šířením nového typu koronaviru dezinfikovat dotykové plochy na frekventovaných veřejných prostranstvích. Úklid a péči o zeleň městské části vesměs zajišťují ve standardním režimu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Blanka Štiková / Ekolist.cz
Městské části v Praze začaly v souvislosti se šířením nového typu koronaviru dezinfikovat zábradlí, lavičky a další dotykové plochy na frekventovaných veřejných prostranstvích. Jak sdělili mluvčí radnic, týká se to například Prahy 1, 3, 4, 5, 6 a 8. Úklid a péči o zeleň jinak městské části vesměs zajišťují ve standardním režimu. Pražské služby do odvolání přestaly umisťovat velkoobjemové kontejnery, některé radnice je stále přistavují. Nefungují sběrné dvory a uzavřená je většina dětských hřišť.
 

Úklid a péče o zeleň podle mluvčích obvykle sleduje standardní plán, někde však přistoupili k úpravám. Mluvčí Jiří Bigas například uvedl, že v Praze 4 omezili údržbu zeleně na nejnutnější práce a naopak využili prázdných ulic k jejich mimořádnému úklidu. "Vzhledem k tomu, že byla organizátory zrušena celostátní akce Ukliďme Česko, provedeme úklidy plánovaných lokalit na náklady městské části," doplnil mluvčí.

Vývoz odpadu funguje v Praze beze změn. Podle webu městské firmy Pražské služby, která většinu svozu zajišťuje, však bylo do odvolání uzavřeno všech 19 sběrných dvorů, které společnost provozuje. Nefunguje ani mobilní sběr nebezpečného odpadu, firma také pozastavila přistavování kontejnerů na objemný odpad. Kontejnery zajišťují kromě Pražských služeb také městské části, některé z nich službu provozují i nadále. To je i případ Prahy 5 nebo Prahy 8.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist