https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/meteorologove-odvolali-smogovou-situaci-pro-ustecky-kraj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Meteorologové odvolali smogovou situaci pro Ústecký kraj

13.9.2023 10:13 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Meteorologové dnes odvolali smogovou situaci v Ústeckém kraji. ČTK o tom informoval Český hydrometeorologický ústav. Smogová situace platila od středečního odpoledne kvůli přízemnímu ozonu, jehož množství ve vzduchu souvisí s vysokými teplotami vzduchu a intenzitou slunečního záření. Přes Českou republiku dnes přechází studená fronta.
 

Hodinový průměr koncentrací přízemního ozonu překročil ve středu informativní prahovou hodnotu 180 mikrogramů na metr krychlový v Lomu na Mostecku. Přízemní ozon vzniká v ovzduší reakcí uhlovodíků a oxidů dusíku při intenzivním slunečním záření. Působí především na plicní tkáň a sliznice. Při vyšší koncentraci v ovzduší a delším působení troposférického ozonu mohou lidé pociťovat pálení očí a nosu, nucení ke kašli, bolest hlavy a pocit tlaku na hrudi. Při smogové situaci se doporučuje omezit fyzickou zátěž.

Teploty v Česku několik dnů v řadě přesahovaly 30 stupňů Celsia. Po mírném ochlazení teploty znovu podle předpovědi meteorologů porostou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist