https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mikroregiony-v-libereckem-kraji-nesouhlasi-s-reorganizaci-lesu-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mikroregiony v Libereckém kraji nesouhlasí s reorganizací Lesů ČR

14.10.2020 01:26 | LIBEREC (ČTK)
Hospodářské noviny před dvěma měsíci uvedly, že místo dosavadních 11 krajských ředitelství má vzniknout sedm ředitelství oblastních. Sloučit se mají i některé lesní správy a zánik čeká všech sedm správ toků. Z dosavadních krajských ředitelství ČR by měla zaniknout čtyři, a to v Šumperku, Brně, Liberci a Plzni.
Hospodářské noviny před dvěma měsíci uvedly, že místo dosavadních 11 krajských ředitelství má vzniknout sedm ředitelství oblastních. Sloučit se mají i některé lesní správy a zánik čeká všech sedm správ toků. Z dosavadních krajských ředitelství ČR by měla zaniknout čtyři, a to v Šumperku, Brně, Liberci a Plzni.
Foto | Jan Stejskal / Ekolist.cz
Pět mikroregionů z Libereckého kraje a Správa CHKO Česká ráj nesouhlasí s plánovanou reorganizací státního podniku Lesy ČR (LČR). Vadí jim, že zrušené má být i krajské ředitelství v Liberci a rozdělení území Českého ráje mezi oblastní ředitelství v Chocni a Teplicích. Pod společné prohlášení se podepsali zástupci Mikroregionu Tábor, Mikroregionu Český ráj, Mikroregionu Pojizeří, Mikroregionu Jizera, Mikroregionu Podkozákovsko a Správa CHKO Český ráj.
 

"Ve vztahu k samosprávám dojde k přerušení stávající vzájemné informovanosti o lesních těžbách, která byla od roku 2016 velice dobře zajištěna na společných setkáních," uvedli v prohlášení. Tyto informace podle nich samosprávy využívaly při zajištění ochrany místních silnic při těžbě a následném odvozu pokácených stromů.

Podle nich se také zhorší komunikace při řešení kůrovcové kalamity a za nelogické považují i rozdělení území Českého ráje do působnosti dvou nově vzniklých oblastních ředitelství. "Zejména vnímáme riziko různého přístupu při plánované péči o tak citlivé území jako je CHKO Český ráj (viz historická zkušenost) nebo při povolování hromadných akcí, které jsou na území Českého ráje hojně pořádány," píše se v prohlášení.

Hospodářské noviny před dvěma měsíci uvedly, že místo dosavadních 11 krajských ředitelství má vzniknout sedm ředitelství oblastních. Sloučit se mají i některé lesní správy a zánik čeká všech sedm správ toků. Z dosavadních krajských ředitelství ČR by měla zaniknout čtyři, a to v Šumperku, Brně, Liberci a Plzni. Lesní správy ze čtyř rušených krajských centrál se přiřadí k sedmi nově vzniklým oblastním ředitelstvím. Podle mluvčího LČR Martina Zajíčka se úprava organizační struktury nedotkne počtu provozních pracovníků. Změnu už podle něj schválilo ministerstvo zemědělství, které je zřizovatelem LČR, i dozorčí rada firmy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist