https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/milovicka-rezervace-nabizi-moznost-adopce-zubru-penize-pouzije-k-rozvoji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Milovická rezervace nabízí možnost adopce zubrů, peníze použije k rozvoji

15.12.2021 10:42 | MILOVICE (ČTK)
Lidé si mohou virtuálně adoptovat dospělého jedince i mládě, vybírat mohou z několika částek v řádu stokorun i tisícikorun, mohou ale též zvolit možnost vlastní částky.
Lidé si mohou virtuálně adoptovat dospělého jedince i mládě, vybírat mohou z několika částek v řádu stokorun i tisícikorun, mohou ale též zvolit možnost vlastní částky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Michal Köpping / Česká krajina
Milovická rezervace nabízí možnost adopce zubrů. Peníze použije k rozvoji území, převozům zvířat i k přípravě dalších rezervací. První zubři přijeli do lokality v Milovicích v roce 2015, nyní jich tam žije 32, uvedla ochranářská společnost Česká krajina. Rezervace je v bývalém vojenském prostoru, kde velcí kopytníci pomáhají spásat některé druhy travin, aby se lépe dařilo ohroženým druhům.
 

Lidé si mohou virtuálně adoptovat dospělého jedince i mládě, vybírat mohou z několika částek v řádu stokorun i tisícikorun, mohou ale též zvolit možnost vlastní částky. "Milovická rezervace se zařadila za sedm let k nejvýznamnějším chovům zubrů nejenom v České republice, ale i v celé Evropě. Získané finanční prostředky poslouží k dalšímu rozvoji této unikátní rezervace, převozům zvířat do dalších lokalit v České republice i v zahraničí nebo přípravě nových rezervací velkých kopytníků," uvedl ředitel ochranářské společnosti Česká krajina Dalibor Dostál.

Milovická rezervace zabírá 350 hektarů a je největší svého druhu v České republice. Je v ní řada vzácných druhů rostlin i živočichů, například hořce křížaté či modrásci hořcoví Rebelových. Společnost Česká krajina se stará nejen o samotnou rezervaci, ale i její nejbližší okolí. V letošním roce mimo jiné zaplatila za odstraňování černých skládek, stavební suti, rozvalin objektů po armádě a dalších následků lidských zásahů v lokalitě kolem 750 000 korun.

Možnost adopce nabízejí i zoologické zahrady, například pražská zoo nabízí adopci bizona za 12 000 korun. Své oblíbence mohou zájemci adoptovat třeba též v Zooparku Zájezd či v Zoo Plzeň, v Zoo Liberec funguje program mecenášů chovu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist