https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mimoprazske-policisty-nahradi-studenti-a-vojaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mimopražské policisty nahradí studenti a vojáci

22.9.2000 16:35 | OLOMOUC/OSTRAVA/PROSTĚJOV (ČIA)
Nad bezpečností přibližně 15 000 účastníků výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze i bezpečností Pražanů při očekávaných demonstracích odpůrců globalizace bude bdít přibližně 11 000 policistů z celé republiky. Ty v jejich domovských regionech nahradí studenti policejních škol, příslušníci vojenské policie a vojáci z povolání. Vyplývá to z výsledků ankety ČIA.
 

Podle náměstka olomouckého policejního ředitele Miroslava Dostála by se odjezd několika desítek olomouckých policistů do Prahy neměl rozhodně nijak projevit na situaci ve městě. "Vojáci a posluchači policejní školy budou mít v době zasedání MMF stejné pravomoci jako policisté," říká. I v severomoravském regionu zastoupí policisty 308 vojáků z povolání. Ve vojenských uniformách a bílým páskem s nápisem Policie na levé ruce nastoupí do smíšených hlídek. "Nebudou nahrazovat službu policistů, ale v případě krizových situací nesmíme dopustit, aby v ohrožení byli občané," upřesnil zástupce velitele ostravské pořádkové policie Tomáš Václavík. Severomoravští policisté budou v Praze tvořit dokonce nejpočetnější posilu vyslanou z jednotlivých krajů. "Do Prahy jedou čtyři desítky policistů převážně z pořádkové služby, což je asi pětina z celkového stavu. Všem ostatním jsem zrušil dovolenou a náhradní volna, aby i za cenu přesčasů pokryli práci svých kolegů," řekl šéf prostějovské policie Zdeněk Riedinger. Podle něj bude v době zasedání MMF pracovat policie stejně jako v jiných dnech, pouze nemá v plánu například dopravně-bezpečnostní akce. "Situaci zvládneme vlastními silami," dodal ředitel.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist