https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ministerstvo-dopravy-chce-dalsich-200-mil-kc-na-dopravni-obsluznost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ministerstvo dopravy chce dalších 200 mil. Kč na dopravní obslužnost

4.5.2004 20:51 | PRAHA (ČIA)
Dalších 200 milionů korun na dopravní obslužnost v regionech by měla uvolnit vláda na zasedání 5. května. Navrhuje to alespoň ministerstvo dopravy, které chce zvýšením příspěvku kompenzovat dopravcům dražší naftu pro linkové autobusy. ČIA to potvrdila mluvčí tohoto resortu Ludmila Roubcová s tím, že se jedná o další bod dohody mezi vládou a autodopravci z prosince loňského roku.
 

Podle Roubcové se loni vláda dohodla se zástupci autodopravců, že zvýšení spotřební daně z nafty o zhruba 1,80 koruny na litr kompenzuje snížením silniční daně pro silniční nákladní vozidla a autobusy splňující normy Euro III o 66 procent a pro nákladní vozidla a autobusy splňující normy Euro II o 60 procent. Dále se měl posílit příspěvek na dopravní obslužnost v autobusové dopravě o 200 milionů korun.

Jak Roubcová dále uvedla, pokud vláda návrh ministerstva schválí, posílí se položky územních rozpočtů určené na dopravní obslužnost v autobusové dopravě. "Zvýšení příspěvku na dopravní obslužnost bude řešeno v rámci kapitoly všeobecná pokladní správa," dodala mluvčí.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist