https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ministerstvo-rozdeli-mezi-ekocentra-15-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ministerstvo rozdělí mezi ekocentra 15 milionů korun

12.6.2020 09:37 | PRAHA (ČTK)
Dotace cílí výhradně na ekologické programy pro žáky mateřských, základních a středních škol. Podpoří krátkodobé i pobytové akce.
Dotace cílí výhradně na ekologické programy pro žáky mateřských, základních a středních škol. Podpoří krátkodobé i pobytové akce.
Foto | Martin Singr / Ekolist.cz
Patnáct milionů korun rozdělí ministerstvo životního prostředí (MŽP) mezi ekocentra, která pro děti připravují vzdělávací programy. Na jeden projekt úřad nově poskytne více peněz, prodlouží se také lhůta na jeho přípravu. Za MŽP o tom informovala Dominika Pospíšilová.
 

Podle ředitele Státního fondu životního prostředí Petra Valdmana mohou ekocentra nově na jeden projekt získat až čtvrt milionu korun. Dosud bylo maximum 200 000 korun.

"Současně jsme organizátorům prodloužili lhůtu pro podání žádostí a také dobu realizace. S ohledem na nepředvídatelnou epidemiologickou situaci mají příjemci dotací na celkovou realizaci projektů čas až do poloviny roku 2022," doplnil.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) uvedl, že 15 milionů zaplatí zhruba stovku nových, většinou celoročních, programů enviromentálního vzdělávání. "Důraz přitom klademe na využití tvořivých, zážitkových a interaktivních metod a úzký kontakt s přírodou," dodal ministr. Podle MŽP je v Česku 180 ekocenter, které si o tuto dotaci mohou požádat.

Dotace cílí výhradně na ekologické programy pro žáky mateřských, základních a středních škol. Podpoří krátkodobé i pobytové akce.

Příjem žádostí potrvá od 1. července do 30. října 2020, nebo do vyčerpání peněz. V předchozích dvou výzvách z let 2016 a 2018 resort podpořil 122 žádostí celkovou částkou 21 milionů korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist