https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/misto-cviciste-ma-v-motole-vzniknout-golfove-hriste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Místo cvičiště má v Motole vzniknout golfové hřiště

26.5.2002 12:04 | PRAHA (ČIA)
V Motole by mělo vzniknout místo bývalého vojenského cvičiště golfové hřiště podle mezinárodních standartů. Rozšíření stávajícího devítijamkového hřiště na pozemcích mezi přírodními památkami Kalvárie v Motole a Motolský ordovik je dlouhodobým záměrem městské části. "Může tak vzniknout ojedinělé sportoviště v rámci města, které tu nemá obdoby," uvedl místostarosta Prahy 5 Milan Jančík.
 

Současné hřiště provozuje Golf Club Praha, který má na jeho rozšíření zájem a financovalo by jeho dostavbu. Klub si zatím pronajímá pozemky, na kterých hřiště stojí. Městská část požádala magistrát o svěření okolních ploch, které by pro dostavbu klubu taktéž pronajala. Městská část získala od odboru životního prostředí souhlasné stanovisko k vykácení náletové zeleně, která by hřišti bránila. Náhradou za poražené stromy by musel klub vysázet nové na jiném místě.

Pokud zastupitelstvo v červnu podpoří změnu území ze stávající zeleně na území sloužící oddechu, nemělo by podle Jančíka dostavbě golfového hřiště nic bránit. Jak dodal, přínosem tohoto projektu by byla revitalizace cvičiště, které mnozí vysokoškoláci pamatují z dob výcviku na vojenských katedrách civilních škol. Pozemky, na kterých by mělo hřiště vzniknout, jsou v majetku městské části a magistrátu.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist