https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/misto-starych-multikar-budou-v-olomoucke-zoo-jezdit-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Místo starých multikár budou v olomoucké zoo jezdit elektromobily

6.6.2019 00:07 | OLOMOUC (ČTK)
Šest malých nákladních elektromobilů pořídí zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce, která jimi nahradí staré multikáry a traktůrky s naftovými motory. Za šestici elektromobilů zoo zaplatí 2,88 milionu korun. Informace byla včera získala z databáze veřejných zakázek.
 

"Pořizovaná vozidla budou sloužit ke každodennímu rozvozu krmiva, přepravě materiálu po areálu zoologické zahrady, přesunu zaměstnanců v areálu zahrady a přepravě zvířat," uvedlo v komentáři k zakázce vedení zoo.

Vedoucí údržby svatokopecké zoo Radek Dvořák včera řekl, že nové elektromobily by měly v areálu zoo začít jezdit v letošním roce. "Budou to malé elektrické multikáry, které nahradí naše stará vozidla na naftu," uvedl Dvořák. Nové elektromobily budou také lépe odpovídat velikosti zoo a převáženému nákladu, dodal.

Šest elektromobilů zoologické zahradě dodá firma Tlamka z Boskovic, která zvítězila v tendru. O veřejnou zakázku se podle údajů z registru ucházel ještě jeden zájemce.

Zoo na Svatém Kopečku patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Chová 400 druhů zvířat a ošetřovatelé pečují o 1900 jedinců. Zřizovatelem zahrady je olomoucký magistrát, který provoz zoo dotuje. Zahrada si vlastními aktivitami vydělá zhruba polovinu částky na provoz.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist