https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mlade-pandy-cervene-v-brnenske-zoo-dostalo-jmeno-siddhi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mládě pandy červené v brněnské zoo dostalo jméno Siddhi

20.9.2020 08:09 | BRNO (ČTK)
Narození pandy v Brně je výjimečné. Zoo Brno chová pandy červené od roku 2013, až dosud ale bez mláďat. Siddhi se narodil ve středu 27. května.
Narození pandy v Brně je výjimečné. Zoo Brno chová pandy červené od roku 2013, až dosud ale bez mláďat. Siddhi se narodil ve středu 27. května.
Licence | Volné dílo (public domain)
Příznivci brněnské zoo vybrali jméno mladému samci pandy červené. Na výběr bylo ze tří jmen, zvítězilo Siddhi, což v sanskrtu znamená dosažení dokonalosti. Zvolilo jej 42 procent zapojených lidí, řekl mluvčí zoo Michal Vaňáč.
 

Kromě jména Siddhi měli zájemci na výběr ještě Joshua a Bhoomi, hlasovalo se na sociálních sítích. "Druhé v pořadí jméno Bhoomi mělo 32 procent, třetí Joshua 26 procent," doplnil Vaňáč.

Zoo nechává o jménech hlasovat jen u vybraných mláďat. V minulosti to umožnila například u jednoho z narozených lvíčat, u mláďat ledních medvědů či u medvědů kamčatských.

Výsledky hlasování zoo odhalila na křtu pandy, který se konal v rámci Mezinárodního dne pand červených. Ten Zoo Brno slaví pravidelně třetí víkend v září. Návštěvníci tak měli možnost například projít si i speciální stezku, která upozorňovala na nebezpečí hrozící pandám červených v jejich domovině, což je Indie, Čína, Bhútán či Nepál.

Narození pandy v Brně je výjimečné. Zoo Brno chová pandy červené od roku 2013, až dosud ale bez mláďat. Siddhi se narodil ve středu 27. května v porodní boudě v pravé části expozice, později si ho matka Oshin přenesla do výše položené skrýše. Před všemi ho ukrývala asi tři měsíce, chovatelé ho za tuto dobu jen několikrát na krátkou chvíli zkontrolovali.

Panda červená je menší stromová šelma, o něco větší než kočka domácí. Pandě velké není blízce příbuzná, má pouze podobný způsob života. Jejím domovem jsou horské lesy a džungle v podhůří Himálaje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist