https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mlade-pumy-ktere-uteklo-ze-zooparku-ve-zvoli-bylo-chyceno
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mládě pumy, které uteklo ze zooparku ve Zvoli, bylo chyceno aktualizováno

1.8.2017 08:00 | ZVOLE (ČTK)
Podle pondělního vyjádření ředitele zooparku Tomáše Machače poškodil neznámý pachatel klec, ve které bylo zvíře zavřeno. V současné době se zjišťuje, proč k útěku došlo. / ilustrační foto
Podle pondělního vyjádření ředitele zooparku Tomáše Machače poškodil neznámý pachatel klec, ve které bylo zvíře zavřeno. V současné době se zjišťuje, proč k útěku došlo. / ilustrační foto
Foto | Bas Lammers / Wikimedia Commons
Mládě pumy, které v noci na pondělí uteklo ze zooparku ve Zvoli u Prahy, našli dnes lidé ve Vraném nad Vltavou. Sedmiměsíční zvíře bylo uspáno a odvezl si ho majitel. Nikdo nebyl zraněn, řekla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.
 

Podle mluvčího policie Prahy-venkov jih Zdeňka Chalupy kriminalisté v souvislosti s případem vyšetřují, zda nebyl spáchán přečin porušování domovní svobody. Existuje totiž podezření, že někdo do zooparku vnikl a poškodil klec.

Policie přijala po 05:00 informaci, že šelma byla spatřena ve Vraném u mateřské školy. O hodinu později se nacházela na zahradě rodinného domu v Březovské ulici. Na místo přijela odchytová služba s uspávací pistolí a majitel, který si zvíře po odchycení odvezl.

"Z naší strany byly do pátrání zapojeny hlídky z obvodních oddělení a dopravního inspektorátu. Nikdo nebyl během pobytu zvířete na svobodě zraněn nebo jsme zatím žádnou takovou informaci neobdrželi," uvedla Pučelíková.

Podle pondělního vyjádření ředitele zooparku Tomáše Machače poškodil neznámý pachatel klec, ve které bylo zvíře zavřeno. "Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody," řekl k tomu dnes Chalupa. Policisté podle něj prověřují podezření, že někdo na pozemek neoprávněně vnikl a klec poničil.

Veterináři zoopark naposledy kontrolovali před několika dny. "Kontrola ještě nebyla dokončena. V jejím rámci zažádal chovatel o rozšíření chovu o jedno kotě pumy a jedno liščí mládě. Na základě zjištění o probíhajícím řízení o odstranění stavby nebude povolení vydáno," řekl ČTK zástupce mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer.

Jak v pondělí řekl ČTK starosta Zvole Miroslav Stoklasa, má sice ředitel povolení k chovu zvířat, všechny stavby ale stojí nelegálně. "On na všechny budovy, kotce, výběhy, přístřešky nemá stavební povolení. Navíc je to v rozporu s územním plánem, který povoluje jen chov drobného domácího zvířectva," řekl ČTK Stoklasa. V prosinci loňského roku podle něj vešlo v platnost rozhodnutí, které majiteli přikazuje všechny stavby odstranit. Termín k odstranění vyprší 23. srpna.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist