https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mluvci-skoda-nyni-neplanuje-mensi-a-levnejsi-elektromobil-pro-indii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mluvčí: Škoda nyní neplánuje menší a levnější elektromobil pro Indii

3.2.2024 00:41 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Škoda Auto, která je v koncernu Volkswagen zodpovědná za indický trh, v současnosti neplánuje uvedení menšího a dostupnějšího elektromobilu pro Indii. Zároveň neexistují žádné plány na dovoz menších elektromobilů koncernu do nejlidnatější země světa, řekl mluvčí Škody Pavel Jína.
 

Agentura Reuters ve čtvrtek uvedla, že Volkswagen chce na indický trh uvést do druhé poloviny tohoto desetiletí cenově dostupný elektromobil. Prohlásit to podle ní šéf divize Škoda Auto Volkswagen India Pijuš Arora.

"V současné době nemáme žádné konkrétní plány na uvedení menšího a dostupnějšího elektromobilu pro Indii. Neustále hledáme nové příležitosti, jak naše modely nabídnout zákazníkům po celém světě. Je však důležité poznamenat, že v současné době neexistují žádné plány na export menších dostupných elektromobilů koncernu Volkswagen do Indie. Budeme nadále sledovat trh a vyhodnocovat proveditelnost možného budoucího uvedení elektromobilů do Indie," řekl Jína.

Škoda Auto je zodpovědná za působení všech pěti koncernových značek v Indii. Několik z nich, včetně Škody, už oznámily své plány na menší a dostupnější elektromobily. "V současné době intenzivně testujeme možnost uvedení modelu Škoda Enyaq na indický trh, ale finální rozhodnutí zatím nepadlo," dodal Jína.

Škoda loni v Indii prodala téměř 49 000 aut. Indie usiluje o to, aby do roku 2030 tvořily elektromobily nejméně 30 procent prodeje osobních aut. V tomto fiskálním roce, který skončí 31. března, zatím činí pouze dvě procenta.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist