https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mmr-rozdeli-z-penez-eu-1-7-miliardy-kc-na-ekologickou-dopravu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MMR rozdělí z peněz EU 1,7 miliardy Kč na ekologickou dopravu

8.3.2017 08:30 | PRAHA (ČTK)
Dotace podpoří nákup stovky autobusů na stlačený zemní plyn (CNG), 48 elektrobusů, 23 trolejbusů a 13 tramvají.
Dotace podpoří nákup stovky autobusů na stlačený zemní plyn (CNG), 48 elektrobusů, 23 trolejbusů a 13 tramvají.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Dopravní podnik města Brna
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) rozdělí téměř 1,7 miliardy korun z evropských peněz, kterými podpoří nákup nízkoemisních a bezemisních vozidel pro veřejnou dopravu. Peníze z Evropského fondu pro regionální rozvoj poslouží k pořízení 184 vozidel, především autobusů na zemní plyn. Informovala o tom v pátek mluvčí ministerstva Veronika Vároši. Více než 60 procent peněz půjde na pořízení elektrických silničních nebo drážních vozidel, dodala.
 

Peníze z Integrovaného regionálního operačního programu ministerstvo rozdělilo mezi 13 projektů. Šest z nich bylo zaměřených na elektrická vozidla, pět na plynové autobusy a dva byly kombinované. Dotace podpoří nákup stovky autobusů na stlačený zemní plyn (CNG), 48 elektrobusů, 23 trolejbusů a 13 tramvají.

Zájem žadatelů o podporu z řad městských i regionálních dopravců byl podle MMR enormní. O dotaci žádalo 37 projektů, ze kterých úřad vybral 13 vítězů.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist