https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mnichov-na-mesic-zakaze-protesty-aktivistu-na-hlavnich-silnicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mnichov na měsíc zakáže protesty aktivistů na hlavních silnicích

12.12.2022 11:23 | MNICHOV (ČTK)
Mnichov zakázal všechna shromáždění klimatických aktivistů, jejichž cílem bude blokovat některé z hlavních silnic a dalších komunikací. Informovala o tom agentura DPA, podle níž bude zákaz platit nejméně do 8. ledna příštího roku. Bavorská metropole tak reaguje na sérii protestů, při nichž se aktivisté opakovaně lepí na důležité silnice ve městě.
 

Nařízení zakazuje tento typ protestu na všech dálnicích a nájezdech na ně a také na ulicích, které jsou obzvláště důležité pro záchrannou službu. Město už sepsalo jejich přesný seznam.

Svůj krok mnichovská radnice zdůvodnila snahou zajistit nepřetržitou průjezdnost hlavních tras záchranných služeb a také odvrátit možné ohrožení na životě a zdraví, které by zpoždění sanitek mohlo způsobit.

Ve čtvrtek klimatičtí aktivisté protestovali i na mnichovském letišti proti státní podpoře letecké přepravy, čímž narušili tamní provoz.

Aktivisté svými protesty, kvůli nimž už někteří z nich stanuli před soudem, chtějí vyburcovat politiky i veřejnost, aby dělali více proti změnám klimatu. Podle vědců je totiž vzhledem k současnému vývoji nepravděpodobné, že se podaří oteplení planety do konce století udržet pod hranicí 1,5 stupně Celsia oproti předprůmyslovému období, což podle všeho bude mít dramatické následky pro celý svět.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist