https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/most-nesouhlasi-s-vykacenim-jasanu-v-ulici-csa-kvuli-oprave-vodovodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Most nesouhlasí s vykácením jasanů v ulici ČSA kvůli opravě vodovodu

8.10.2021 00:13 | MOST (ČTK)
Prokácet se má 11 jasanů z celkového počtu 40 kusů.
Prokácet se má 11 jasanů z celkového počtu 40 kusů.
Zastupitelstvo města Mostu nesouhlasí s vykácením jasanů v ulici ČSA. Pokácet stromy plánuje Severočeská vodárenská společnost (SVS) v souvislosti s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace. Vedení města chce jednat s vodárenskou společností o navržení jiné trasy.
 

Práce se mají týkat části ulice ČSA od bývalé restaurace U Partyzána směrem k Luně a pokácet se má 11 jasanů z celkového počtu 40 kusů. Proti tomu se ohradilo několik zastupitelů a další napříč politickým spektrem se přidali. Nakonec zastupitelé přijali usnesení, v němž vyjadřují nesouhlas s kácením. "Vedení města bude se společností SVS jednat o navržení jiné trasy, aby dotčené stromy, které rostou v linii až ke gymnáziu, zůstaly zachovány," řekla ČTK mluvčí mosteckého magistrátu Klára Vydrová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist