https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/muz-v-indonesii-svepomoci-chytil-krokodyla-aby-mu-z-krku-sundal-pneumatiku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muž v Indonésii svépomocí chytil krokodýla, aby mu z krku sundal pneumatiku

13.2.2022 00:30 | JAKARTA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zachránce plazů samouk v Indonésii vysvobodil krokodýla, kterému před šesti lety okolo krku uvázla pneumatika. Obřího plaza stopoval tři týdny. Pneumatiku přeřezal pilkou a krokodýla pak vypustil zpět do řeky Palu, napsal server BBC.
 

"Žádal jsem (ostatní) o pomoc, ale báli se," uvedl k záchranné operaci vysvoboditel Tili z provincie Střední Sulawesi, rozkládající se na stejnojmenném ostrově. Přes pět metrů dlouhého krokodýla se mu podařilo chytit až napotřetí, předtím mu dvakrát z připravené pasti unikl, uvedl muž.

Místní obyvatelé se podle BBC obávali, že nechtěný nákrčník neustále rostoucího krokodýla nakonec zahubí. "Mnoho lidí pochybovalo a nevěřilo, že to myslím vážně," dodal Tili a připomněl, že v minulosti už zachránil hady, krokodýly i další druhy plazů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist