https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/muzeum-vodarenstvi-v-praze-podoli-se-17.brezna-otevre-zdarma-verejnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muzeum vodárenství v Praze Podolí se 17. března otevře zdarma veřejnosti

17.3.2024 00:19 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zájemci o pražské vodárenství mohou se mohou na mezinárodní den vody v neděli 17. března přijít podívat do muzea vodárenství v Podolské vodárně. Přístupné bude od 10:00 do 17:00 a vstup je zdarma, sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Ke vstupu nebude oproti minulosti nutné se registrovat. PVK mají na starosti distribuci vody v metropoli a jejich většinovým vlastníkem je Veolia a menšinovým Praha. Světový den vody se slaví od roku 1993.
 

Na nádvoří vodárny bude pro návštěvníky připraven program. "Zaměstnanci PVK jim předvedou například recyklační vůz na vysokotlaký proplach a čištění kanalizace na pohon CNG, mobilní simulátor mobilního dochlorování či práci pátračů hledajících skryté úniky vody," uvedl Mrázek.

Zajímavá místa pražského vodárenství si bude možné prohlédnout pomocí 3D brýlí. Technologové PVK lidem rovněž předvedou chemickou show.

Muzeum pražského vodárenství vzniklo v roce 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostorů v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996 a o rok později otevřelo expozici s výstavní plochou o rozloze 800 metrů čtverečních. Součástí muzea je depozitáři a přednáškový sál.

Mezi exponáty je mimo jiné vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí od českého vynálezce Josefa Božka.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist