https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/myslivci-v-mnisku-usporadali-mimoradny-odstrel-divokych-prasat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Myslivci v Mníšku uspořádali mimořádný odstřel divokých prasat, střelili jediné zvíře

6.3.2019 01:09 | MNÍŠEK P.B. (ČTK)
Myslivci se stejně jako v únoru zaměřili na barokní areál Skalka a jeho okolí, kde černá zvěř ničí travnaté plochy. Ilustrační snímek.
Myslivci se stejně jako v únoru zaměřili na barokní areál Skalka a jeho okolí, kde černá zvěř ničí travnaté plochy. Ilustrační snímek.
Myslivci včera v Mníšku pod Brdy u Prahy uspořádali další mimořádný odstřel divokých prasat. Akci nepřálo počasí, které bylo příliš větrné, podařilo se střelit jediné zvíře. Při předchozí naháňce v únoru myslivci skolili dvě prasata, řekl vedoucí odboru kanceláře starostky Jaroslav Pešice.

 

Myslivci se stejně jako v únoru zaměřili na barokní areál Skalka a jeho okolí, kde černá zvěř ničí travnaté plochy. Radnice nyní řeší, co dál s rozrytým trávníkem v areálu. "Ještě není rozhodnuto, jakým způsobem by se to zkultivovalo, jestli třeba v rámci nějaké mníšecké akce, nebo jestli to někdo udělá," řekl místostarosta Radko Sáblík (ODS).

V minulosti myslivci v Mníšku stříleli prasata i na louce Pivovárka uprostřed města. Měli na to výjimku ze zákona, která umožňovala odstřel černé zvěře na nehonebních pozemcích. V případně Skalky jde o součást honitby.

Přemnožená divoká prasata v Mníšku v minulosti chodila i do centrálních částí, nechávala za sebou poničené louky, pole, ploty a zahrady. Radnice iniciovala rozsáhlé naháňky na území od Mníšku po Vltavu a od Zbraslavi za Dobříš a také instalovala odchytové klece. Podle Sáblíka jsou s divokými prasaty stále problémy.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist