https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mze-letos-prerozdelilo-84-8-milionu-korun-na-115-projektu-neziskovych-organizaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ministerstvo zemědělství letos přerozdělilo 84,8 milionu korun na 77 projektů neziskových organizací Aktualizováno a opraveno

17.5.2021 00:10 | PRAHA (ČTK)
Letos se přihlásilo 113 žadatelů, kteří chtěli celkem 124,4 milionu Kč.
Letos se přihlásilo 113 žadatelů, kteří chtěli celkem 124,4 milionu Kč.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ministerstvo zemědělství poskytlo letos neziskovým organizacím dotace za 84,8 milionu Kč, což bylo meziročně o zhruba 16 milionů korun více. Peníze putovaly do 77 projektů, sdělil mluvčí resortu Vojtěch Bílý.
 

Letos se přihlásilo 113 žadatelů, kteří chtěli celkem 124,4 milionu Kč. "Ministerstvo zemědělství v současné chvíli neplánuje vypsání další výzvy výběrového řízení na podporu projektů nestátních neziskových organizací," dodal mluvčí. Někteří z nich podali žádosti na více projektů.

Konkrétní sumy uvedl server Dotinfo.cz. Například Agrární komora uspěla se třemi žádostmi. V projektu na propagaci mléčných výrobků Naskoč na mléčnou vlnu získala letos 2,58 milionu Kč, na Náš modrý mák 1,79 milionu Kč a na Brambory, zdravá zelenina 1,69 milionu Kč.

Potravinářská komora ČR na zvýšení pozitivního vnímání zemědělství a potravinářství českým spotřebitelem a zvýšení edukace o plýtvání potravinami v projektu Boží dar V - příběhy českých potravin letos získala 3,69 milionu Kč. Na projekt Půda, jídlo, život pak komora získala 7,33 milionu Kč a dalších 1,48 milionu Kč na České cechovní normy - nástroj ke zvyšování kvality.

Český svaz zpracovatelů masa získal 1,13 milionu Kč na České cechovní normy pro maso a masné výrobky, dalších 2,93 milionu Kč dostal na osvětovou kampaň. Český svaz včelařů získal na spolkovou činnost 1,75 milionu Kč, na svůj časopis Včelařství a odborné včelařské překlady 6,86 milionu Kč a na finálová kola soutěže Zlatá včela dotaci 450 000 Kč.

Mnoho žadatelů získalo sumy řádově nižší. Například spolek Včelí stráž získal na vzdělávání vedoucích včelařských kroužků 306 000 Kč a na podporu spolkové činnosti 232 000 Kč. Spolek Ekovín dostal na svou konferenci VINOENVI 326 000 Kč.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist