https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mzp-vyplatilo-poradcum-v-prvnim-pulroce-zhruba-1-5-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MŽP vyplatilo poradcům v prvním půlroce zhruba 1,5 milionu Kč

17.8.2020 01:03 | PRAHA (ČTK)
Zveřejnění seznamu je součástí protikorupční strategie vlády, která byla schválena v roce 2013.
Zveřejnění seznamu je součástí protikorupční strategie vlády, která byla schválena v roce 2013.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MŽP
Ministerstvo životního prostředí v letošním prvním pololetí vyplatilo poradcům a poradním orgánům zhruba 1,5 milionu korun, což je o půl milionu více než ve druhém pololetí loňského roku. Seznam se příliš nezměnil, na právní služby ale například přibyla advokátní kancelář Pelikán Krofta Kohoutek, které úřad vyplatil odměnu zhruba 200 000 korun. Mezi poradci oproti konci roku už naopak nefigurují David Stránský z Katedry zdravotního a ekologického inženýrství Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze nebo firmy Dynatech a Justitia Tender Partners.
 

Poradci ministerstva zůstali například ekolog, vysokoškolský pedagog a někdejší poslanec za TOP 09 Bořivoj Šarapatka, bývalý ministr životního prostředí Bedřich Moldan nebo ředitel Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR (CzechGlobe) Michal V. Marek.

Zveřejnění seznamu je součástí protikorupční strategie vlády, která byla schválena v roce 2013. Jedním z úkolů je zveřejňování poradců a poradních orgánů. Zveřejnění seznamu těchto orgánů, včetně jejich personálního obsazení, má podle ministerstva financí pomoci k větší důvěře veřejnosti ke státní správě a její transparentnosti. Seznam se aktualizuje vždy k 1. červenci a k 1. lednu kalendářního roku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist