https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-barbecue-v-tennessee-prisli-medvedi-jeden-z-nich-zapil-hamburgery-colou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na barbecue v Tennessee přišli medvědi, jeden z nich zapil hamburgery colou

21.10.2023 18:37 | WASHINGTON (ČTK)
Baribal není považován za příliš nebezpečného, při setkání s člověkem jen vzácně zaútočí.
Baribal není považován za příliš nebezpečného, při setkání s člověkem jen vzácně zaútočí.
Foto | Jon Hurd / Flickr
Vůně mletého hovězího přilákala na odpolední grilování v americkém státě Tennessee párek medvědů baribalů. Zatímco hostitelé raději zahradu opustili, jedna ze šelem si zručně otevřela gril a spořádala deset hamburgerů, napsal sever listu New York Post (NYP).
 

Medvědi vyrazili na barbecue ve městě Gatlinburg na úpatí horského masivu národního parku Great Smoky Mountains. "Zatracení medvědi nám dneska snědli večeři," napsal u videa na síti TikTok jeho autor. Když medvěd zdolal všechny hamburgery z grilu, dostal se ještě do plechovky s dietní colou a večeři zapil.

Baribal není považován za příliš nebezpečného, při setkání s člověkem jen vzácně zaútočí.

Lidé, kteří v Severní Americe bydlí poblíž přírodních rezervací, se s černými medvědy občas setkají. Šelmy se někdy přiživují zbytky z popelnic, jindy se vypraví přímo do lidských obydlí či obchodů. Minulý týden podle NYP medvěd zavítal do obchodu na předměstí kanadského Vancouveru. Podle majitelky si odnesl pytlík gumových medvídků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist