https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-brnensku-se-do-sachty-propadl-kun-vytahli-jej-jerabem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Brněnsku se do šachty propadl kůň, vytáhli jej jeřábem

24.9.2017 12:18 | LELEKOVI (ČTK)
Koně z otvoru o stranách jen něco přes metr vyzvedl automobilový jeřáb.
Koně z otvoru o stranách jen něco přes metr vyzvedl automobilový jeřáb.
Hasiči a veterináři dnes ráno zachránili koně, který se propadl do technologické šachty bazénu v Lelekovicích na Brněnsku. Z otvoru o stranách jen něco přes metr jej vyzvedl automobilový jeřáb. Novinářům to oznámil Jan Dvořák z hasičského záchranného sboru.
 

Hasiči nejprve museli kolem 06:00 odčerpat ze šachty vodu, která tam natekla z poškozeného bazénového potrubí. Veterinářka pak uvnitř kobylu zkontrolovala. Poté hasiči s koňskou záchrankou uvázali zvířeti popruhy a přišel na řadu jeřáb.

"Když se pak po několika minutách kobyla postavila, odvedli ji hasiči a majitelka do stáje. Na místě zůstala veterinářka a hasiči ukončili zásah po osmé hodině," popsal Dvořák.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist