https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-casti-pobrezi-lago-di-garda-jsou-problemy-s-pitnou-vodou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na části pobřeží Lago di Garda jsou problémy s pitnou vodou

2.7.2024 20:40 (ČTK)
Město Torri del Benaco u Lago di Garda.
Město Torri del Benaco u Lago di Garda.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Část pobřeží Gardského jezera (Lago di Garda) v Itálii, které je v létě vyhledávanou destinací pro turisty z Německa a střední Evropy, má problémy s pitnou vodou. Píše to dnes deník Corriere della Sera. Problémy jsou na pobřeží, které spadá pod Benátsko - střevní potíže tu zasáhly přes tisíc obyvatel a návštěvníků. Podle analýz se však dá v největším italské jezeře koupat.
 
Problémy se soustředí ve městě Torri del Benaco, v jehož vodovodu rozbory potvrdily přítomnost noroviru. Ten způsobuje střevní potíže, které se podle stanice Rai News projevily od konce minulého týdne u více než tisícovky lidí. Ve městě platí od konce minulého týdne zákaz používání vody z vodovodu. Úřady nechávají vodovod desinfikovat.

Úřady naopak odvolaly dříve vydaný zákaz koupání v jezeře. Analýzy totiž nepotvrdily kontaminaci těchto vod, píše deník Corriere della Sera. Testy byly v pořádku i v případě zdrojů spodních vod. Úřady proto prošetřují, jak se norovirus dostal do vodovodu.

Opozice kritizuje radnici, že se snažila problémy bagatelizovat z obav před dopady na cestovní ruch. Na ten je navázána velká část ekonomiky obcí, jež leží na břehu Gardského jezera. Radnice například o víkendu nezrušila některé veřejné oslavy.

Starosta města Stefano Nicotra to v pondělí odůvodnil tím, že se virus šíří ve vodě, a ne skrze kontakty lidí, kteří spolu tančí nebo jí. "Museli jsme vyslat pozitivní signál," řekl podle deníku Corriere della Sera starosta, podle kterého některá média problém zveličila.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist