https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-dostavbu-temelina-slo-v-prvnim-ctvrtleti-16-miliardy-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na dostavbu Temelína šlo v prvním čtvrtletí 1,6 miliardy korun

2.5.2001 15:19 | PRAHA (ČIA)
Do dostavby Jaderné elektrárny Temelín (JETE) se v prvním čtvrtletí 2001 investovalo 1,6 miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval výkonný ředitel ČEZ pro finance Petr Vobořil.
 

Při zkouškách prvního bloku JETE na výkonové hladině 30 procent došlo v průběhu letošního března a dubna k některým problémům v sekundární (nejaderné) části, což si vyžádalo odstávku turbíny a opravy převáděcího potrubí páry. Podle Vobořila bude JETE uvedena do zkušebního provozu až ve druhé polovině září. Za skluz je odpovědný výrobce turbosoustrojí, firma Škoda Energo. "ČEZ je pouze zákazník a záleží na dodavateli, kdy nám zakázku předá," konstatoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

"Rozhodující bude pak zavážka jaderného paliva do druhého bloku elektrárny, naplánovaná na konec roku," uvedl Vobořil.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist