https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-ekofilmu-v-brne-bude-kapela-zrni-lide-se-mohou-tesit-i-na-besedu-s-holubovou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Ekofilmu v Brně bude kapela Zrní, lidé se mohou těšit i na besedu s Holubovou

9.10.2022 00:22 | BRNO (ČTK)
Foto | BRUNO EMMANUELLE / Unsplash
Organizátoři nadcházejícího mezinárodního festivalu Ekofilm v Brně i letos připravili také doprovodný program, zájemci se mohou těšit například na vystoupení kapely Zrní, na besedu s herečkou Evou Holubovou či na rodinný den, informovala mluvčí akce Monika Brindzáková. Nejstarší environmentální filmový festival v Evropě se uskuteční od 12. do 15. října, vstup na akce je zdarma.
 

Hlavním motivem doprovodného programu je klima a jeho změna. "Diskuze o klimatické krizi prošla za poslední čtyři roky velkou změnou. I proto jsme si letos dali za cíl tuto debatu na Ekofilmu reflektovat a nadále kultivovat. Jako společnost jsme se totiž sice výrazně posunuli v našem smýšlení, ty velké a nevyhnutelné změny nás ale teprve čekají," uvedl Martin Čech, který má na starosti odborný doprovodný program festivalu.

Doprovodný program zahájí na náměstí Svobody koncertem kapela Zrní. Ještě předtím se ale zájemci mohou zúčastnit úvodní besedy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, a to na téma připravenosti České republiky na klimatické a ekologické výzvy. V plánu je také beseda s jednou z letošních porotkyň Evou Holubovou. Pořad Ve skleníku s Holubovou je v plánu Ekodómu na náměstí Svobody. Připravena je také exkurze v Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR a videoworkshop Jana E. Svatoše v brněnské zoo.

V Ekodómu zájemci také budou moci vytvořit hračky pro zvířata v Zoo Brno. Následovat bude například exkurze do Botanické zahrady a arboreta Masarykovy univerzity nebo beseda na nukleární téma.

Na závěr akce je v plánu i rodinný den, organizátoři přichystají ekoskládačky, virtuální realitu, zájemci se díky zážitkovému programu třeba naučí opravit si své kolo.

Hlavní částí programu je přehlídka 25 finálových snímků, které budou soutěžit ve třech kategoriích. Vzešly z 243 přihlášených snímků. Loňská finálová pětadvacítka vzešla z 207 přihlášených snímků, hlavní cenu získal polský snímek Velryba z Lorina režiséra Macieje Cuskeho. Vstupenky na doprovodný program i jednotlivá promítání lze už nyní rezervovat na Ekofilm.cz.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist