https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-iranskem-pobrezi-se-vyplavilo-nekolik-set-mrtvych-zraloku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Moře vyplavilo na íránském pobřeží několik set mrtvých žraloků

20.12.2017 09:50 (ČTK)
Žraločí ploutev za 43Kč/Kg
Žraločí ploutev za 43Kč/Kg
Moře vyplavilo na pobřeží íránského ostrova Šif několik set mrtvých žraloků. Někteří rybáři v oblasti žraloky loví kvůli ploutvím, o kterých mnozí věří, že v sobě skrývají léčivé látky.
 

Rybáři mrtvé žraloky s odřezanými ploutvemi často hází zpět do Perského zálivu, protože mají strach z vysoké pokuty. Žraloci jsou nejčastěji vyplaveni na pláž u přístavu Búšehr na jihozápadě Íránu.

Cena za jeden kilogram žraločích ploutví se pohybuje kolem dvou dolarů (43 Kč), uvedl Hosejn Delšáb z organizace na ochranu životního prostředí.

Írán zakázal lov žraloků v roce 2014 kvůli obavám z jejich vyhubení. Pokuta za chycení žraloka činí asi 7000 dolarů (asi 151.800 Kč). Tento nález je "varováním před vyhubením žraloků v Perském zálivu", řekl Delšáb


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist