https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-jihu-cech-je-letos-55-pripadu-encefalitidy-mezirocne-mene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na jihu Čech je letos 55 případů encefalitidy, meziročně méně

2.9.2019 00:09 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Jihočeští hygienici zaznamenali tento týden šest nových případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 15 nových případů onemocnění lymeskou boreliózou. / Ilustrační foto
Jihočeští hygienici zaznamenali tento týden šest nových případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 15 nových případů onemocnění lymeskou boreliózou. / Ilustrační foto
Jihočeští hygienici zaznamenali tento týden šest nových případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 15 nových případů onemocnění lymeskou boreliózou. Od začátku roku je v Jihočeském kraji hlášeno 55 případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 254 případů lymeské boreliózy. Meziročně je to o 22, respektive 40 případů méně. ČTK to dnes sdělila ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.
 

"Nejvyšší počet nemocných klíšťovou encefalitidou je v tomto týdnu na Českokrumlovsku a Českobudějovicku, lymeská borelióza je nejčastěji hlášena u nemocných z Českobudějovicka, Prachaticka a Táborska. Sezónní výskyt těchto onemocnění bude zcela jistě pokračovat i v následujících týdnech, počasí a podmínky v září bývají pro aktivitu klíšťat velice příhodné," uvedla Kotrbová.

Proti klíšťové encefalitidě je očkovaných přibližně 38 procent Jihočechů, což je víc než republikový průměr, který je zhruba 30 procent. Podle statistických údajů připadá v ČR pět pacientů s klíšťovou encefalitidou na 100.000 obyvatel. V Rakousku a Německu je to maximálně jeden případ na stejný počet obyvatel.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist